fbpx
 

Estetická medicína

Operace šilhání

Naše pracoviště se nazaměřuje jen na léčbu tupozrakosti a šilhání u dětí, ale řešíme také kosmetické operace šilhání u dospělých. 

Jedná se o operační výkon, který se provádí v celkové anestezii a za samoúhradu pacientem. 

Samotnému výkonu přechází pečlivé předoperační vyšetření a konzultace kde se společně dohodneme na možnostech a vhodnosti operačního řešení. 

S laskavým svolením pacienta máte možnost sami posoudit naše pooperační výsledky.

operace strabismu

Plastická operace horních víček

Pokles a ochabnutí kůže horních víček vede k unavenému a „smutnému „ výrazu očí. Operace odstraní přebytečnou kožní řasu horního víčka. Zároveň s přebytečnou tkání odstraňujeme i očnicový tuk, který dělá pocit těžkých víček a tím unavených očí.

  • Výkon se provádí v lokální anestezii ( místní znecitlivění)  ambulantní cestou. 
  • Kůže se sešívá nevstřebatelným stehem, který se zhruba po týdnu odstraní.  
  • Následná jizva je skryta v ohybu víčka  a časem není prakticky vůbec viditelná. 
  • Po operaci je nutné chladit víčka studenými obklady, abychom omezili tvorbu modřin. 

Jelikož se však jedná o výkon, který často bývá provázen výraznějším krvácením, tvorbě modřin se i při veškeré snaze vždycky nevyhneme a je potřeba s nimi počítat.

Je nutné taky počítat s tím, že několik dní po operaci se může objevit dočasná neschopnost zcela zavřít oční víčka. 

Je důležité po operaci omezit fyzickou aktivitu, cvičení apod., a to po dobu alespoň dvou až tří týdnů. 

Minimálně dva měsíce by kůže víček neměla být v kontaktu s přímým sluncem. V případě opalování by mohlo dojít ke ztmavnutí  a zvýraznění jizvy. Proto nedoporučujeme tuto operaci absolvovat v letních měsících

Plastická operace dolních víček

Operace horních víček je jednou z nejčastějších a nejúspěšnějších plastických operací, avšak zdaleka není jediná. 

V místním znecitlivění provádíme i operace kůže dolních víček a to v případě, že kůže dolních víček je oteklá a tvoří se takzvané „vaky pod očima“. Celkově to pak dělá dojem oteklých a unavených očí. Operace spočívá nejen v odstranění malého přebytku kůže, ale hlavně očnicového tuku, který způsobuje zmiňovaný dojem oteklých a unavených očí.

 

Ostatní plastické výkony

Vyzdvižení obočí je zákrok, který provádíme v případě, že pokles horních očních víček není způsoben přebytečnou kůží, ale poklesem obočí.  V tomto případě by prostá operace kožních víček nebyla prospěšná. Vyzdvižení obočí provádíme odstraněním laloku kůže těsně nad obočí, Dojde tím k vyzdvižení obočí a celkovému zvýraznění očí. Zákrok se také provádí pouze v místním znecitlivění.

Zaměřujeme se také na úpravu postavení dolních víček, a to v případě, že je víčko stočeno proti oku nebo naopak vytočeno od oka. Obojí způsobuje dráždění oka, řezání či osychání očního povrchu.V neposlední řadě také odstraňujeme různé kožních výrůstky, znaménka či xantelasmata z oblasti kožních víček i obličeje.

Odstranění vrásek botulotoxinem

Věnujeme se také aplikaci botulotoxinu. Malá dávka botulotoxinu se aplikuje přímo do svalu, tím se přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění a vyhlazení mimických vrásek. Tento efekt je však pouze dočasný a trvá asi 3 měsíce. Pak se mimické vrásky znovu objeví. Aplikaci je však možné v pravidelných intervalech opakovat.

Ceník plastických výkonů a aplikace botulotoxinu je k dispozici v naší ordinaci.