Estetická medicína

Proč právě k nám?

  • Veškeré zákroky provádí chirurg s dlouholetou praxí a specializací v oboru oční lékařství.
  • Spokojenost pacienta je pro nás na prvním místě.
  • Nabízíme celou škálu estetických očních operací a zákroků.
  • Před každým zákrokem absolvujete nezávaznou konzultaci s lékařem, který vám navrhne nejideálnější řešení vašeho problému.
  • Všechny zákroky se provádí v ambulantním režimu.
  • Plastickými operacemi to u nás nekončí, poskytujeme komplexní péči v oboru oční lékařství.

Šilhání

Naše pracoviště se nazaměřuje jen na léčbu tupozrakosti a šilhání u dětí, ale řešíme také kosmetické operace šilhání u dospělých. Šilhání je nesprávné postavení očí, která způsobuje zhoršené, někdy i dvojité vidění. Nejedná se tedy jen o estetický problém. Šilhání lze operovat prakticky v jakémkoliv věku.

Chirurgické řešení šilhání

Jedná se o operační výkon, který se provádí v celkové anestezii. Podstatou operace je posílení či oslabení konkrétních okohybných svalů, které provádíme buď posunem jejich úponu, nebo samotným prodloužením či naopak zkrácením svalů. 

 

Výběr svalů, na kterých je operace prováděna závisí na typu a charakteru šilhání. Při operaci používáme jemný šicí materiál, který je vstřebatelný. Není tedy nutné po operaci stehy vytahovat.

 

Samotnému výkonu předchází pečlivé předoperační vyšetření, kdy se společně dohodneme na možnostech a vhodnosti operačního řešení.

Pooperační průběh

Po operaci doporučujeme klidový režim v rozmezí 3 týdnů. Kontroly lékařem probíhají první den po zákroku, další pak po týdnu, po třech týdnech a následně po zhruba třech měsících. 

 

Přibližně za 2-3 týdny po zákroku je možné vykonávat fyzicky nenáročné zaměstnání. Plná fyzická zátěž a pobyt v prašném prostředí je však možný nejdříve po jednom měsíci od provedení operace.

Horní oční víčka

Pokles a ochabnutí kůže horních víček vede k unavenému a „smutnému „ výrazu očí a vůbec celého obličeje. Ochablá a převislá horní víčka tak způsobují, že člověk vypadá starší, než ve skutečnosti je. Potíže začínají kolem 40. roku věku, v mnoha případech však i o mnoho let dříve.

Chirugické řešení převislých horních víček

Operace očních víček je jednou z nejžádanějších operací. Operace odstraní přebytečnou kožní řasu horního víčka. Zároveň s přebytečnou tkání odstraňujeme i očnicový tuk, který dělá pocit těžkých víček a unavených očí.

 

Výkon se provádí v lokální anestezii (místní znecitlivění). Kůže se sešívá nevstřebatelným stehem, který se zhruba po týdnu odstraní.

Pooperační průběh

Jelikož se jedná o výkon, který často bývá provázen výraznějším krvácením, tvorbě modřin se i při veškeré snaze vždycky nevyhneme. Po operaci je nutné chladit víčka studenými obklady, abychom tvorbu modřin co nejvíce omezili. 

 

Je nutné taky počítat s tím, že několik dní po operaci se může objevit dočasná neschopnost zcela zavřít oční víčka.  Stehy odstraňujeme přibližně po týdnu. Je důležité po operaci omezit fyzickou aktivitu, cvičení apod., a to po dobu alespoň dvou až tří týdnů. Následná jizva je skryta v ohybu víčka  a časem není prakticky vůbec viditelná. Jsme rádi za zpětnou vazbu, proto doporučujeme ještě individuální kontrolu v odstupu několika týdnů po výkonu.

 

Minimálně dva měsíce by kůže víček neměla být v kontaktu s přímým sluncem. V případě opalování by mohlo dojít ke ztmavnutí  a zvýraznění jizvy. Proto nedoporučujeme tuto operaci absolvovat v letních měsících.

Dolní oční víčka

Nejen horní víčka změní výraz očí a obličeje. Často můžeme pozorovat otoky kůže dolních víček a tvorbu takzvaných „vaků pod očima“. Tyto otoky jsou kosmeticky nepříznivé a celkovému výrazu obličeje příliš nelichotí. Obličej vypadá unaveně.

Chirurgické řešení oteklých dolních víček​

Operace spočívá nejen v odstranění malého přebytku kůže, ale hlavně očnicového tuku, který způsobuje zmiňovaný dojem oteklých a unavených očí. Výkon se provádí v lokální anestezii (místním znecitlivění). Kůže se sešívá nevstřebatelným stehem, který se zhruba po týdnu odstraní.

  

V případě, že dolní víčka nejsou oteklá a problémem je pouze nadbytečná kůže, v které se tvoří drobné vrásky a záhyby, provádíme pouze minilift (vypnutí) kůže dolních víček. Zákrok se provádí v místním znectilivění a stejně jako ostatní zákroky používáme jemný šicí materiál, který po zhojení nezanechává prakticky žádnou jizvu.

Pooperační průběh

Rekonvalscence je obdobná jako po operaci horních víček. I v tomto případě je po operaci nutné chladit víčka studenými obklady, abychom omezili tvorbu modřin.  Stehy se vytahují zhruba po týdnu. Je důležité po operaci omezit fyzickou aktivitu, cvičení apod., a to po dobu alespoň dvou až tří týdnů.  Jsme rádi za zpětnou vazbu, proto doporučujeme ještě individuální kontrolu v odstupu několika týdnů po výkonu.

 

Minimálně dva měsíce by kůže víček neměla být v kontaktu s přímým sluncem. V případě opalování by mohlo dojít ke ztmavnutí  a zvýraznění jizvy. Proto nedoporučujeme tuto operaci absolvovat v letních měsících.

Obočí

Někdy pokles horních očních víček není způsoben přebytečnou kůží, ale poklesem obočí. Obličej opět působí unaveným dojem, ale prostá operace horních víček by nebyla prospěšná. Je potřeba provést vyzdvižení pokleslého obočí.

Chirurgické řešení pokleslého obočí

Vyzdvižení obočí provádíme odstraněním laloku kůže těsně nad obočím. Dojde tím k vyzdvižení obočí a celkovému zvýraznění očí. Zákrok se také provádí pouze v místním znecitlivění.

Pooperační průběh

Rekonvalescence po výkonu je stejná, jako v případě operace očních víček. Stehy se vytahují přibližně po týdnu. Jen je potřeba počítat s tím, že jizva je v prvních měsících po zákroku více viditelná. 

 

Vzhledem k tomu, že používáme delikátní šicí materiál, dojde i v tomto případě časem k téměř úplnému vymizení jizvy. Jsme rádi za zpětnou vazbu, proto doporučujeme ještě individuální kontrolu v odstupu několika týdnů po výkonu.

Ostatní plastické výkony

Provádíme také úpravu postavení dolních víček, a to v případě, že je víčko stočeno proti oku nebo naopak vytočeno od oka. Obojí způsobuje dráždění oka, řezání či osychání očního povrchu. V neposlední řadě také odstraňujeme různé kožní výrůstky, znaménka či xantelasmata z oblasti kolem očí a obličeje.

Odstranění vrásek botulotoxinem a aplikací výplňového materiálu

Malá dávka botulotoxinu se aplikuje přímo do svalu, tím se přeruší nervosvalový přenos vzruchu a dojde k požadovanému svalovému uvolnění a vyhlazení mimických vrásek. Tento efekt je však pouze dočasný a trvá zhruba 3-6 měsíců. Pak se mimické vrásky znovu objeví. Aplikaci je však možné v pravidelných intervalech opakovat.

 

V případě, že jsou vrásky již příliš hluboké, je vhodné je vyplnit podkožní aplikací kyseliny hyaluronové. Obličej tak získá mladistvější a svěží vzhled. Cílený efekt vydrží zhruba 12 měsíců. I v tomto případě je možné po vymizení efektu aplikaci opakovat.

 

Ceník plastických výkonů a aplikace botulotoxinu či výplňového materiálu je k dispozici v naší ordinaci.

Objednejte si zdarma konzultaci s lékařem