Oční ambulance pro dospělé

V oční ambulanci pro dospělé provádíme široké spektrum diagnostických výkonů.  Změříme vám přesnou hodnotu vaší dioptrické vady a předepíšeme vhodnou brýlovou korekci.  Využíváme k tomu nejen zkušenosti naší optometristky, ale i moderní přístrojové vybavení.

 

V oční ambulanci však „neměříme jenom brýle“ Zaměřujeme se na kompletní diagnostiku a léčbu očních onemocnění,  přičemž mezi nejčastější zástupce těchto chorob  patří

  • šedý zákal (katarakta),
  • zelený zákal (glaukom),
  • věkem podmíněná  makulární degenerace sítnice, 
  • syndrom suchého oka,
  • či celá řada zánětlivých onemocnění  např. spojivky, rohovky, duhovky 
  • a mnoho dalších. 

Celá řada těchto chorob, například zelený zákal nebo některá neurologická onemocnění se projevují pomalým a nenápadným zúžením či výpadky zorného pole. Včasný záchyt těchto změn je důležitý pro efektivitu následné léčby a celkové prognózy onemocnění.  

K vyšetření zorného pole proto používáme  kvalitní  počítačový perimetr značky MEDMONT.

vysetreni zorneho pole

Rovněž vysoký nitrooční tlak  je jedním z projevů zeleného zákalu a podílí se na definitivním poškození zraku.  Nitrooční tlak vám bezdotykově změříme na přístroji značky NIDEK, či velmi přesnou dotykovou aplanační metodou.

mereni nitroocniho tlaku

Mnoho celkových onemocnění, jako je například vysoký krevní tlak, cukrovka či cévní onemocnění může nevratně zhoršit váš zrak. Nejčastěji se negativně projevuje na cévách sítnice a na sítnici samotné.  Pravidelné oční kontroly jsou u těchto pacientů proto nezbytné.  Abychom si případné změny mohli přesně zaznamenat a v budoucnu porovnat jejich dynamiku, používáme u nás speciální kameru značky CENTERVUE, která změny zachytí na fotografii a uloží ve své databázi k budoucímu porovnání.

vysetreni ocniho pozadi